AO0P3890

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ İLE BOSNA HERSEK’Lİ ILICA BELEDİYESİ, İKİ ÜLKE ARASINDA YENİ PROJELER ÜZERİNE GÖRÜŞÜYOR

Zeytinburnu Belediyesi, 2007’den bu yana resmi olarak kardeşi olan Bosna Hersek’in Ilıca Belediyesi’nden gelen heyeti ağırladı.

Bosna Hersek’in Ilıca Belediyesi Başkanı Senaid Memić ve beraberindeki heyet, kardeş belediyesi olan ve daha önce 2015 Mayıs’da Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi’nin (BİGMEV) düzenlediği Başkanlar Kafe’de bir araya gelen Zeytinburnu Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın; kardeş belediyesinden gelen heyetin makamına gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyetini dile getirirken, Ilıca Belediye Başkanı Memić’in bundan sonraki süreçte iki belediye arasında yapılabilmesi için beraberinde getirdiği somut projeler dosyasını da inceledi.

Türkiye’nin Akıllı Belediyecilik sistemlerini en aktif biçimde tüm süreçlerinde kullanan Zeytinburnu Belediyesi’nin ekipler arası bilgi ve tecrübe paylaşımı için de kurumlar arası görüşmelere başlanmasında da fikir birliği sağlandı.

BİGMEV Genel Sekreteri Cenita Kocaman’ın da eşlik ettiği ziyaret, iki belediyenin önümüzdeki dönemde hayata geçireceği somut projelerin detayları üzerine kısa ve orta vadede kurumlar arası atılabilecek adımlar üzerine uzlaşmaya varılması ile tamamlandı.

Post a Comment