Zenica Büyükşehir Belediyesi ve Zenica-Doboy Kantonu Tarımcılar Birliği’nin organizasyonuyla, Ülke Müdürümüz Samir VİLDİÇ tarafından Türkiye ile İşbirliği Fırsatları Sunumu gerçekleştirildi

Zenica Büyükşehir Belediyesi ve Zenica-Doboy Kantonu Tarımcılar Birliği’nin organizasyonuyla, Ülke Müdürümüz Samir VİLDİÇ tarafından Türkiye ile İşbirliği Fırsatları Sunumu gerçekleştirildi. 60 kişinin katıldığı sunuma Zenica-Doboy Kantonu Tarım Bakan Yardımcısı, Zenica Büyükşehir Belediye Başkanı, Zenica-Doboy Kalkınma Ajansı yetkililerinin yanı sıra Bal Üreticileri Derneği, Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Derneği, Çilekgil Ürünleri Üreticileri Derneği gibi pek çok dernek temsilci ve üyeleri de katıldı.

Sunumda dünyada tarım sektöründe önemli yer tutan Türkiye ve kaliteli tarım ürünleriyle tanınan Bosna Hersek arasında bu alanda ilişkilerin geliştirilmesi karşılıklı olarak özel bir önem taşıdığı belirtilmiştir.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye iş gezisi düzenlemeye karar veren Bosnalı tarımcılar, özellikle Türkiye’den tarım makineleri alımı konusunda talepte bulundular.

Post a Comment