DSC_6903

SARAYBOSNA PARK YÖNETİMİ, İSTANBUL’DAN SARAYBOSNA’YA ÇÖZÜM GÖTÜRECEK

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) aracılığıyla İstanbul’a gelen Sarajevo Park Şirket temsilcileri, iş birliği fırsatları üzerine Ağaç ve Peysaj A.Ş., İSTON ve İSTAÇ ile bir araya geldi.

2015’de Kadir Topbaş ve Saraybosna Kanton Başbakanı Elmedin Konakoviç’in BİGMEV aracılığıyla bir araya gelmesiyle başlayan kurumlar arası işbirliği çalışmaları, Sarajevo Park yönetiminin çalışma toplantıları için İstanbul çalışma toplantılarıyla devam ediyor.

BİGMEV’in de yer aldığı görüşmeler çerçevesinde; Sarajevo Park Şirketi Genel Müdürü Safet Begovic ve beraberindeki heyeti, Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Murat Eraydın ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Akyol ile bir araya gelerek ilk çalışma toplantısında mevcut sorunları, çözüm önerilerini ve iş birliği fırsatlarını masaya yatırdılar.

İlk çalışma toplantısında Saraybosna Park Şirketi’nin yüksek fiyatlı olarak temin edebildiği ağaç, fide, çiçek, toprak gibi ürünlerin Ağaç ve Peysaj A.Ş.’nin yüksek alım gücü üzerinden daha makul rakamlara alınabilmesi, ihtiyaç duyulan plastik saksıların temini, uzman değişimi konularında fikir birliğine varıldı.

Saraybosna’dan gelen heyetin ikinci durağı ise İstanbul’un kent mobilyalarının üreticisi İSTON A.Ş. oldu. İSTON Genel Müdürü Deniz Demir ve Genel Müdür Yardımcısı Emre Bayraktar ile bir araya gelen heyet yine mevcut sorunlar üzerinden çözümleri görüştü. Bu çerçevede Saraybosna’da yüksek fiyata temin edilen oyun parklarının İSTON’un desteğiyle yarımamül olarak alınıp Saraybosna Park bünyesinde üretilmesine, Saraybosna Park’ın İSTON temsilciliği almasında uzlaşıldı. Buna göre örnek bir projeye başlanarak ilk işbirliği çalışmasının Saraybosna’ya kısa zamanda kazandırılmasına karar verildi.

Son olarak İSTAÇ Geri Dönüşüm ve Kompost Üretimi Müdürü Baki Ayhan ile bir araya gelen heyet, İSTAÇ’ın üretim proseslerini yerinde inceleyerek bilgi paylaşımı üzerine mutabık kalarak görüşmeler tamamlandı.

Post a Comment