IMG-20160205-WA0046

SREBRENİK BELEDİYESİ İLE EFELER BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İÇİN KARDEŞLİĞE İMZA ATTI

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (BİGMEV) Bosna Hersek ile Türkiye arasında yürüttüğü ‘Kardeş Belediyeler’ projesi kapsamında bir araya gelen; Efeler Belediyesi ile Srebrenik Belediyesi Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak himayelerinde kardeşlik sürecini resmi olarak başlattı.

BİGMEV’in iki ülke belediyeleri arasında yürüttüğü çalışmalar neticesinde imza aşamasına gelen belediyeler arası kardeşlik süreci, Bosna Hersek’in iş potansiyeli olarak en güçlü belediyelerinden biri olan Srebrenik Belediyesi’yle Türkiye’nin önde gelen belediyelerinden Efeler Belediyesi’nde atılan imza ile resmiyet kazandı.

Belediyeler arası kardeşlik sürecini başlatmak üzere BİGMEV’in çağrısı ile Türkiye’ye gelen; Srebrenik Belediye Başkanı Dr. Nihad Omeroviç ve Yerel Ekonomik Kalkınma ve Projeler Müdürlüğü Şefi Adnan Bjeliç, Srebrenik İşadamları Derneği Başkanı Sulejman Herceg, Tarım Üreticileri Derneği Başkanı Mehmedalija Omiç ve iş adamlarından oluşan heyeti, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan makamında ağırladı.

Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak’ın da iştiraki ile gerçekleşen imza töreninde, Srebrenik Belediye Başkanı Dr. Nihad Omeroviç ve Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın kardeşlik protokolünü imzalaması ile iki ülke belediyeleri arasında kardeşlik süreci resmi olarak başlamış oldu.

Post a Comment