Ticari Heyet BİGMEVde

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BOSNA HERSEK ZİYARETİNDE TÜRK İŞ ADAMLARINDAN OLUŞAN HEYET BİGMEV’DE AĞIRLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki Türk İş Adamları Heyeti; Bosna-Hersek’le ilişki ve işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik resmi temaslarda bulunmak üzere, Bosna-Hersek’in Başkenti Saraybosna’da heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik resmi temaslarda bulunmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek’e ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Türk İşadamlarından oluşan bir heyet de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temasları sırasında, beraberinde Türkiye’den giden; iş adamları heyeti de, Bosna Hersek Fahri Konsolosu ve Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç’in Danışmanı Muzaffer Çilek tarafından kurulmuş olan Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV)’nın Bosna Hersek Ofisi’nde ağırlandı.

Toplantıda; Bosna Hersek’in mevcut durumu, yatırım fırsatları ve BİGMEV’in iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme adına vermiş olduğu faaliyet ve hizmetler iş adamlarına aktarıldı. Aldığı bilgilerden memnuniyetini dile getiren heyetin, kısa vadede Bosna Hersek’e yatırım konusunu gündeme aldıkları konusunda vardıkları fikir birliğiyle toplantı sona erdi. Türk işadamlarından oluşan heyet, BİGMEV’de tamamlanan toplantının ardından, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nı da ziyaret ederek temaslarını tamamladı.

Post a Comment