IMG_3752

BİGMEV’İN ARACILIĞIYLA BOSNA HERSEK İLE TÜRKİYE ARASINDA BAŞLATILAN İŞ BİRLİĞİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumları’nın, Saraybosna Kanton Kurumları ile başladıkları işbirliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

BİGMEV ekibinin eşlik ettiği İBB İstanbul Ağaç ve Peysaj A.Ş. temsilcilerinden Ümit Şahbaz ve Selim Marangöz; Saraybosna Kantonu Kamu Hizmetleri ve Altyapı Bakanı Senad Hasanpahiç ile bir araya geldi. Düzenlenen çalışma toplantılarına Saraybosna KJKP D.O.O. Müdürü Safet Baltiç ve yardımcıları da katılım gösterdi.

Toplantıda Baltiç, işbirliği ile elde edilmek istenen hedef, ihtiyaç ve ortak yapılabilecekleri, Ağaç ve Peysaj Müdürlüğü temsilcilerine bildirdi. Buna göre desteğe ihtiyaç duyulan konular ve eksikler ayrıntıları ile incelenirken Saraybosna Park’ın uyguladığı “Akıllı Harita Projesi” için Ağaç ve Peysaj çalışanlarına eğitim verebileceklerini belirtirken, Ağaç ve Peysaj temsilcileri ise Saraybosna Park çalışanlarına gerek görülen alanlarda eğitimlerin verebileceğinin altını çizdi.

Saha gezileri kapsamında Saraybosna parkları ve Dobrinja’daki Bosna-Azerbeycan dostluk parkını da gezen heyet incelemelerde bulundu.

Ağaç ve Peysaj A.Ş. yetkilileri; kurum ve şehir olarak Saraybosna Park’ına da her türlü destek vermeye hazır olduklarını ve bunun için gereken çalışmalar yapılacağını aktardı.

Post a Comment