BAFRAGİAD TOPLU FOTO-k

BAFRA’NIN GENÇ İŞ ADAMLARI, YATIRIM FIRSATLARI İÇİN BİGMEV’LE BOSNA HERSEK’TE

Bafra Genç İş Adamları Derneği (BAFRAGİAD) Bosna Hersek’deki iş ve yatırım fırsatları için BİGMEV’le gittiği Ilidža ve Doboj’da temaslarda bulundu.

BAFRAGİAD üyelerinden oluşan 21 kişilik heyet BİGMEV’in organize ettiği iş gezisinde Ilidža ve Doboj’un iş ve yatırım fırsatları için görüşmeler gerçekleştirdi.
Yapılan program çerçevesinde ilk olarak Ilidža Belediye Başkanı Senaid Memiç ile bir araya gelen iş adamlarına Ilidža Belediyesi’nce gerçekleştirilen projeler anlatıldı. Söz konusu alt ve üst yapı projeleri arasında öne çıkan “Nova Ilidža” şehir projesi ve şehrin ekonomik anlamda gösterdiği gelişme üzerinde duruldu. Başkan Memiç, şu an kentin yatırım için doğru bir zamanlamada olduğunun altını çizerken BAFRAGİAD üyesi iş adamları da yatırım yapmak için Bosna’da aradıkları fırsatlardan bahsederek, ikili iş görüşmelerine geçtiler.

Programın öğleden sonraki bölümünde de Doboj’da “15. Mayıs” İşadamları Derneği ile bir araya gelen heyet, derneğin yürüttüğü faaliyetleri incelerken burada da ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu.

Son olarak BİGMEV’in ofisinde merkezin çalışmalarını inceleyen heyete, Bosna Hersek’in genel olarak öne çıkan tüm sektörleri ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Verimli geçen iş gezisinden dolayı memnuniyetini dile getiren heyetin programı, Konjic, Mostar, Blagaj, Poçitel, Kurtuluş Tüneli gibi Bosna Hersek’in turistik noktalarının gezileri ile tamamlanmış oldu.

Post a Comment